Aktualności

Fotowoltaika i solary z dofinansowaniem – Kraśnik znów stawia na „zieloną energię”

Miasto będzie ubiegać się o dofinansowanie na zakup i montaż kolektorów słonecznych oraz paneli fotowoltaicznych dla mieszkańców  w ramach projektu „Nowa Energia dla Kraśnika II”.
Realizacja inwestycji uzależniona będzie od uzyskania dofinansowania, udzielanego w ramach konkursu przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014 - 2020, działanie 4.1.
Zakładane dofinansowanie obejmie zakup oraz montaż nowych instalacji odnawialnych źródeł energii do produkcji:
- energii elektrycznej dzięki wykorzystaniu ogniw fotowoltaicznych,
- energii cieplnej dzięki wykorzystaniu instalacji solarnych.
Z dofinansowania będą mogły skorzystać osoby fizyczne oraz właściciele domów jednorodzinnych na terenie Miasta Kraśnik.
- Kontynuujemy działania, które rozpoczęliśmy programem  „Nowa Energia dla Kraśnika”- Solary dla mieszkańców. Realizując go  zdobyliśmy największe dofinansowanie unijne  w historii naszego samorządu miejskiego, uzyskując 85% dofinansowanie. – mówi burmistrz Mirosław Włodarczyk. – 878 instalacji solarnych, które zostały wtedy zamontowane  służą mieszkańcom i przyczyniają się do realnych oszczędności w domowych budżetach.

Chętnych do udziału w programie zapraszamy na  spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 11 lutego 2016 r. o godz. 17:00 w sali kinowej Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.
 
opublikowano: 08.02.2016r.