Aktualności

Ruszył montaż solarów z projektu "Nowa Energia dla Kraśnika"

Pierwsze instalacje już znalazły się na domach mieszkańców. Pomysł na pozyskiwanie energii słonecznej w celu ogrzania wody użytkowej w domach jednorodzinnych cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Kolektory słoneczne trafią do 878 rodzin. Dlatego, aby usprawnić realizację programu, miasto zostało podzielone na 12 rejonów, w których będzie odbywać się instalacja.

- Chcemy, żeby jak najszybciej instalacje trafiły do kraśnickich domów. O skali tej inwestycji i jej efekcie niech świadczy fakt, że tylko na ul. Urzędowskiej, głównej arterii miasta, pojawi się ok. 150 instalacji solarnych na budynkach mieszkańców - podkreśla burmistrz Kraśnika, Mirosław Włodarczyk.

To wielkie przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne, dlatego robimy wszystko, aby usprawnić jego realizację. Burmistrz podkreśla, że jest to dla niego jedna z najważniejszych inwestycji przeprowadzanych w mieście.

- Tego typu działania mają stworzyć mieszkańcom jak największy komfort życia oraz zmniejszyć koszty utrzymania. Inwestycje w odnawialne źródła energii mają właśnie temu służyć - mówi Mirosław Włodarczyk.

Wszyscy uczestnicy projektu w razie pytań lub wątpliwości mogą zwracać się do koordynatora projektu, Roberta Miazgi (tel. 506 306 504). Uwagi można zgłaszać także do inspektorów nadzoru inwestorskiego, są to ; Daniel Tur (tel. 504 186 156), Anna Nowak (tel. 696 901 921), Tomasz Tur (tel. 668 177 120), Stefan Tur (tel. 603 744 221).

 

 

opublikowano: 22.07.2014r.